Hseyin Yavuz, Trafik bilirkiisi, Trafik kaza bilirkiisi

TRAFİK KAZALARININ ANALİZ EDİLMESİ EĞİTİMİ VE BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ


TRAFİK KAZALARININ ANALİZ EDİLMESİ EĞİTİMİ VE BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

Meydana gelen trafik kazalarının analiz edilmesi, delillerin toplanarak ortaya konması, başta hazırlık soruşturma makamının elini güçlendirmekte ve sonrasında yargılama makamı olan kovuşturma aşamasında da yetkili tarafından daha adil ve yerinde bir karar vermesini sağlayacak sonuç ortaya çıkaracaktır.

İşte bu hayati önem taşıyan analizleri yapacak personele verilen eğitim sayesinde olacaktır. Ülkemizde trafik kazalarını inceleme, analiz etme ve delillerini ortaya çıkarma yetkisi ilk olarak trafik zabıtasıdır. Trafik zabıtası aldığı eğitime ve kendisini yetiştirmesine göre uzmanlığı artacak ve o oranda kendileri tarafından tanzim edilen “trafik kazası tespit tutanağını” doğru ve hukuka uygun olarak düzenleyecektir.

Ülkemiz genelindeki trafik zabıtalarının eğitimine birebir katılmış ve çok sayıdaki trafik zabıtasına “trafik kazalarının analiz edilmesi ve Bilirkişilik” eğitimi verilmiştir.

Ancak eğitim başlıklı bölümde de belirtildiği üzere, karayolunda bulunan bütün sürücülere yönelik (şoför, sürücü, çalışan, yönetici vb.) trafik kazalarında yapılması gerekenler ile kaza sonrasında nelere dikkat edilmesi gereken hususların eğitimi verilebilmektedir.

Her yetkili, özellikle araç filosu olan işletme yöneticileri kendi personeline (her kademedeki çalışanlar) yönelik bu eğitimleri önemsemelidir. Bilinçsiz bir şekilde araç kullanan sürücülerin karşılaştığı trafik kazalarında, büyük oranda maddi zararlar ile karşılaşabilmektedirler. Bu zararlar yerine göre milyon lira veya milyon dolarlar ile ortaya çıkmaktadır. Verilecek kısa, orta veya uzun yerinde eğitimler ile bu zararlı sonuçların engellenmesini veya önlenmesini sağlayabilirler.

Trafik Kazalarının Analiz Edilmesi Eğitimi ve Bilirkişi Eğitimi
antalya web tasarım web tasarım web tasarım antalya Antalya transfer Antalya transfer Hatay araç kiralama Alanya Transfer Gazipaşa Transfer Antalya Transfer Antalya Flughafen Transfer