Hseyin Yavuz, Trafik bilirkiisi, Trafik kaza bilirkiisi

Hüseyin Yavuz


1975 yılında Gaziantep ilinde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Gaziantep Şahinbey ilçesinde tamamlayarak 1995 yılı itibarı ile Emniyet Teşkilatı bünyesinde çalışmaya başladım. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek okulunu bitirdim. İstanbul, Muş, Antalya ve Tunceli illerinde görev yaptım. 2005 yılından itibaren Amir (komiser) olarak görevime devam ettim, teşkilatımız bünyesinde ve diğer resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda eğitim verdim. Özellikle Trafik kazalarının analiz edilmesi ile kaza mahallindeki iz ve delillerin tespit edilmesi, tarafların kusurlarının belirlenmesi içerikli eğitimler ile trafik konusunun detaylı eğitimlerini vermekteyim.

2008 yılından bu yana profesyonel olarak kazaların analiz edilmesi ve adli olarak bilirkişilik yapacak personele BİLİRKİŞİLİK yönünde kurslar düzenleyerek eğitim vermekteyim. Özellikle kaza meydana geldikten sonra kaza mahallinde iz ve delillerin tespiti sonrası kazanın yapılandırılması yapılarak tarafların ortaya çıkardıkları kural ihlallerinin tespit edilerek kusurlarının tespit edilmesi yönünde eğitimler verilmektedir. Adliye bilirkişiliği olarak da verilen eğitimlerin yanı sıra bir bilirkişinin uzman olarak yetiştirilmesi açısından başta karayolları trafik kanunu olmak üzere trafik kazalarına “illiyet bağı” olarak sebebiyet verecek her türlü ihlalin kanunu karşılığı hakkında temel bilgi ve eğitimler verdim ve vermekteyim.

2006 yılından bu yana ADLİYE yeminli bilirkişi listesinde yer almaktayım ve başta ağır ceza mahkemeleri olmak üzere asliye ceza/hukuk mahkemelerinde bilirkişi olarak görevlendirilmekteyim.

Meydana gelen trafik kazalarının TÜM DETAYLARI İLE BİRLİKTE analiz edilerek sadece gerçeğin ortaya çıkmasını istediğinizde, kaza sonrası gerek trafik zabıtası tarafından düzenlenen trafik kazası tespit tutanağı, gerekse de soruşturma ve yargılama aşamasında düzenlenen bilirkişi raporlarının eksik ve hatalı düzenlendiğini düşündüğünüzde C.M.K nun 67. maddesine istinaden uzman mütalaa raporu olan “bilimsel rapor” talep edebilirsiniz.

Düzenlenecek olan Mütalaa raporu ile maddi gerçeğin ortaya çıkmasını sağlayabilir, hazırlık soruşturması veya kovuşturma aşamasında yetkili mahkemeye DELİL olarak sunabilir, hak ve hukuka yardımcı olabilirsiniz hatta TEMYİZ aşamasında dahi yararlanabilirsiniz…

Aldığım kurslar:

 1. Kaza analizi ve Bilirkişi Eğitici Eğitimi,
 2. Polis eğiticilerinin Eğitimi,
 3. Trafik ve Çevre Bilgisi Öğreticileri Kursu,
 4. Analog ve Elektronik Tokoğraf cihazı kullanımı ve müfredat Eğitici Eğitimi,
 5. Dijital takoraf (Sayısal takoğraf) Eğitici Eğitimi,
 6. Profesyonel YÖneticilik Sertifika programı(Akdeniz Üniversitesi - 3 ay süreli - 72 saat),
 7. İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı(Akdeniz Üniversitesi- 3 ay süreli - 70 saat),
 8. Yönetici Becerilerinin Geliştirilmesi,
 9. Yaratıcı Düşünme Teknikleri ve İnovasyon,
 10. Video kamaeralı Radar ve Alkolmetre kullanımı ve müfredat Eğitici Eğitimi,
 11. İletişim Becerileri ve Beden Dili Eğitimi,
 12. Kolluk Personelinin İletişim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi,
 13. Polis Etik Eğitimi

Verdiğim Kurslar:

 1. Kaza analizi ve Bilirkişi Eğitimi (6 yıl içerisinde ve farklı tarihlerde çok sayıda 21 er günlük kurs programı),
 2. Trafik branş Eğitimi (6 Yıl içerisinde ve farklı tarihlerde çok sayıda 21 er günlük kurs programı),
 3. Trafik zabıtasına yönelik Takoğraf cihazı kullanımı, analizi ve müfredatı,
 4. Radarla hız tespiti kullanımı ve müfredatı,
 5. Alkolmetre kullanımı ve müfredatı,
 6. Fahri trafik müfettişlerinin trafik kuralları eğitim (Farklı yıl ve tarihlerde 1 er haftalık kurs programı),
 7. Halk eğitim müdürlüğü bünyesinde ve İl Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde bulunan öğretmen ve yöneticilere yönelik "Trafik ve çevre kursu" programı eğitimi,
 8. Turizm bölgesinde faaliyet gösteren ve çok sayıda aracı olan işletmelerin yönetici ve sürücülerine yönelik "Trafik kuralları ile takoğraf cihaz kullanımı" kursları verdim.

Yukarıda verilen eğitimler çerçevesinde yaklaşık 2150 kişi trafik polisi ve genel polis, 1600 kişi Öğretmen, 2000 kişiden fazla Kamu kurum çalışanları, 1000 kişiden fazla özel teşebbüs yönetici ve çalışanlarına eğitim verildi.

antalya web tasarım web tasarım web tasarım antalya Antalya transfer Antalya transfer Hatay araç kiralama Alanya Transfer Gazipaşa Transfer Antalya Transfer Antalya Flughafen Transfer